ogrodyswiata.com.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

DomWnętrza

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Ileż to razy widzieliśmy na filmach sypialnie urządzone z ogromnym przepychem. Oczywiście filmy te ukazywały odległe czasy. Tak kiedyś było. W sypialni musiało być po prostu elegancko. Arystokraci żyli na wysokim poziomie, a goście oraz domownicy mogli podziwiać wspaniałą aranżację. Wracając jednak do dzisiejszych czasów, sypialnia głównie kojarzy nam się z intymnością. To w tym pomieszczeniu odpoczywamy, czytamy książki oraz planujemy kolejny dzień. Warto więc zastanowić się, jakie łóżko do sypialni wybrać, aby czuć się w niej komfortowo i przytulnie.

Obecne trendy w aranżacji wnętrz

Ekologia jest obecnie na ustach wszystkich. Eko trendy wkraczają również do naszych domów. W obecnym sezonie królują zdecydowanie kolory brązowy, piaskowy, a także czerwony i zielony. Jak widać, dominujące są kolory ziemi. Ekologiczne trendy w aranżacji to także drewno, czyli naturalne materiały. W przypadku dekoracji również będziemy stawiać na eko trendy i kamień, szkło, metal będą najczęściej wybierane do sypialni.

Łóżko – najważniejszy mebel w sypialni

Bez wątpienia łóżko jest najlepszym przyjacielem człowieka, szczególnie po ciężkim i wyczerpującym dniu w pracy. Mogłoby się wydawać że jego wybór jest dosyć prosty. Nic bardziej mylnego. Oczywiście każdy z nas marzy o ogromnym łóżku, ale czy jest to dobry pomysł, szczególnie w mieszkaniach, które mają małe sypialnie? Najlepszym wyborem będzie w takim przypadku łóżko o wymiarach 140×200 cm. Jednakże jeśli dysponujemy większym mieszkaniem, można ustawić łóżko o wymiarach 160×200 lub 180×200 cm, nie zapominając jednak o odpowiedniej aranżacji sypialni.

Wybór łóżka do sypialni

W ostatnim czasie coraz częściej w naszych sypialniach pojawiają się łóżka metalowe, mimo wszystko jednak nadal skupiamy się na wersji drewnianej i to dobry wybór, ponieważ bardzo dobrze wpisuje się to w obecne trendy, w których ekologia stawiana jest na pierwszym miejscu. Niewątpliwie łóżka dębowe są najlepsze, jeśli chodzi o odporność na uszkodzenia. Natomiast sosnowe to bardzo dobra propozycja dla ludzi, którzy mają problemy z jakąkolwiek alergią. Przede wszystkim drewno sosnowe zapobiega nadmiernemu unoszeniu się kurzu w pomieszczeniu. Kolejną zaletą łóżek drewnianych jest to, że tak naprawdę pasują do każdego wnętrza, więc jeśli będziesz miał ochotę zmienić aranżację swojej sypialni jest spora szansa, że drewniane łóżko do sypialni idealnie wpisze się w nową odsłonę twojego pomieszczenia.

Materac jako łóżko do sypialni

Wybór materaca do sypialni nie jest taki prosty, ponieważ na rynku istnieje mnóstwo rodzajów, między innymi materace sprężynowe, kieszeniowe oraz z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Materac piankowy wysoko- lub termoelastyczny to materac idealnie dopasowujący się do kształtu ciała. W przypadku materacu lateksowego można powiedzieć, że jest on bardzo odporny na uszkodzenia oraz doskonale przepuszcza powietrze i wilgotność. Jeśli chodzi o materac sprężynowy kieszeniowy, można go uznać za najbardziej popularny wśród klientów.

Udostępnij