ogrodyswiata.com.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Ogród

Projektowanie nowoczesnego ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Projektowanie nowoczesnego ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Proste linie, niewielka ilość roślin oraz minimalizm to charakterystyczne cechy nowoczesnego ogrodu. O czym jeszcze należy pamiętać, by ogród był elegancki, funkcjonalny i dobrze współgrał z nowoczesną architekturą?

Jak zaprojektować nowoczesny ogród?

Nowoczesny ogród jest oszczędny, prosty w swojej formie i minimalistyczny. Warto pamiętać, że w nowoczesnym ogrodzie nie zobaczymy, przypadkowych roślin, nie będzie w nim wielu kolorowych kwiatów czy dekoracji.

Nowoczesny ogród nie jest łatwo zaprojektować. Warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy, która rozmieści rośliny tak, by ogród był nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. Godną uwagi jest tutaj firma laudaogrody.pl

Nowoczesny ogród jest miejscem, w którym można wykorzystać podwyższone rabaty, murki oporowe czy dwupoziomowe żywopłoty. Ważnym elementem jest również ogrodzenie ogrodu, które musi współgrać z minimalistyczną architekturą. Gabiony, panele lub żywopłot będą idealnym dopełnieniem przestrzeni.

Projektując nowoczesny ogród architekt krajobrazu zadba również o oświetlenie, które wprowadzi klimatyczny nastrój do ogrodu. Lampy kule, proste słupki czy punkty świetle nie tylko oświetlą ścieżki, ale również podkreślą nasadzenia.

Jak wybrać rośliny do nowoczesnego ogrodu?

W nowoczesnym ogrodzie rabaty są zaprojektowane na planie figur geometrycznych. Koła, kwadraty czy prostokąty idealnie komponują się z nowoczesną bryłą budynków.

W nowoczesnym ogrodzie bardzo chętnie wykorzystywane są takie rośliny jak bukszpany, cisy, berberysy, cyprysiki czy jałowce. Są to rośliny, które bardzo łatwo formować nadając im interesujące kształty.

Architekt krajobrazu w nowoczesnym ogrodzie wykorzysta również rośliny egzotyczne. Juka, bambus czy rojnik będą interesującym akcentem w minimalistycznym ogrodzie, gdzie najważniejszy jest elegancki, zielony trawnik.

Nowoczesny ogród będzie prezentował się bardzo gustownie, gdy zostaną w nim zaprojektowane solitery. Magnolia, hortensja czy perukowiec to rośliny, które są bardzo okazałe i idealnie będą prezentowały się jako główna dekoracja ogrodu.

W nowoczesnym ogrodzie nie można również zapomnieć o trawach dekoracyjnych. Można je posadzić tuż przy budynku lub w pobliżu ogrodzenia.

W nowoczesnym ogrodzie warto również wykorzystać zbiorniki wodne. Niewielkie oczko, podświetlone punktami świetlnymi będzie wieczorem wyglądało imponująco. Chcąc podkreślić efekt warto wykorzystać metalowe lub szklane dodatki, które uwypuklą grę światła.

Projektując nowoczesny ogród należy pamiętać, by zachować umiar. Ogród nie może być przeładowany roślinami oraz dekoracjami. Powinna w nim dominować przestrzeń, proste formy i minimalizm.

Udostępnij