ogrodyswiata.com.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Ogród

Jak powinna wyglądać pielęgnacja trawnika?

Jak powinna wyglądać pielęgnacja trawnika?

Praktycznie każdy właściciel domu chciałby mieć pięknie wyglądający trawnik. Przyciąga on uwagę wielu osób. Istnieją sprawdzone metody, żeby odpowiedniego zadbać o trawnik. Dzięki nim można cieszyć się przepięknym ogrodem.

Trawnik

Mieszkańcy Anglii słyną z tego, że dbają szczególnie o trawnik, który przypomina nieco miękkie kobierce. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób przyczynić się do tego, że murawa w przydomowym ogrodzie stanie się piękna oraz zdrowa. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim właściwa pielęgnacja. Warto zaznaczyć, że koszenie trawnika to najistotniejszy zabieg. Dlatego warto zakupić dobrą kosiarkę, dzięki której można skuteczniej zadbać o pielęgnację murawy. Pomimo tego, że wielu osobom koszenie wydaje się czynnością banalnie łatwą, bardzo łatwo jest popełnić kilka błędów. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jakich zasad trzeba przestrzegać, żeby uzyskać pożądany efekt.

Jak dbać o trawę?

Żeby cieszyć się pięknym trawnikiem, trzeba go kosić regularnie. Warto zaznaczyć, że częstotliwość zabiegu powinna być dostosowana przede wszystkim do konkretnego miejsca, a ponadto tempa, w jakim ma rosnąć trawa. Co istotne, w czasie jej największego wzrostu za kosiarkę trzeba chwycić minimum raz w czasie tygodnia. Natomiast pierwsze koszenie najlepiej będzie przeprowadzić w kwietniu. Ostatnie warto wykonać razem z nadejściem jesieni. Mowa tutaj konkretniej o październiku. Okazuje się, że podstawowym błędem, który popełnia bardzo dużo ogrodników-amatorów, jest przede wszystkim zbyt mocne ścinanie trawnika. Dlatego nie można dopuścić do tego, że trawa staje się zbyt wybujała, co sprawia, że jest nieestetyczna. W takim przypadku może się przerzedzić, a tego przecież nikt nie chce. W czasie koszenia najlepiej jest skracać trawę na maksymalnie połowę wysokości. Do tego zadania trzeba zakupić dobrej jakości kosiarkę. Najlepiej w tej kwestii postawić na sprawdzonego producenta, gdyż sprzętu powinna być priorytetem.

Pielęgnacja trawnika

Jak się okazuje, wysokość trawy najlepiej jest dostosowywać do panujących warunków pogodowych. W przypadku, gdy celem jest uzyskanie niskiego trawniku, trzeba pamiętać o tym, że takowa trawa oprócz częstego koszenia, wymaga również o odpowiedniego nawożenia, co dla wielu ludzi może być problematyczną kwestią. Warto przede wszystkim zadbać o właściwe zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki nim trawa nie zachoruje. Trzeba pamiętać o tym, że bardzo nisko skoszony trawnik, w czasie upałów, jest narażony na wysuszenie. Dlatego specjaliści zalecają, żeby w czasie lata pozostawić trawę nieco wyższą. Najlepsza długość to sześć bądź siedem centymetrów. Jest to idealna długość na okres letni. W ten sposób można zachować trawnik w dobrym stanie. Bardzo istotne jest to, żeby w czasie lata kosić trawę dopiero wtedy, gdy słońce przestaje już mocno prażyć. Co istotne, w praktycznie każdym większym mieście znajdują się renomowane firmy, które zajmują się pielęgnacją trawnika. W przystępnej cenie można zadbać o prawidłowy stan trawy.

Udostępnij