ogrodyswiata.com.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

LifestyleOgród

Jak wybrać nakolanniki ogrodowe?

Jak wybrać nakolanniki ogrodowe?

Nakolanniki ogrodowe to bardzo przydatny produkt podczas prac realizowanych w ogrodzie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wyboru najlepszych nakolanników do wykonywanych zadań w ogrodzie.

Nakolanniki piankowe

Wśród różnych rodzajów nakolanników do prac ogrodowych można wskazać nakolanniki piankowe, które są stworzone z dość miękkiego materiału. Ich zdecydowaną zaletą jest niska cena, ponieważ nie są zbyt trwałe. Charakteryzuje je stosunkowo niska żywotność, dlatego najczęściej są wybierane do realizowania jedynie sporadycznych prac w ogrodzie. Bardzo dobrze zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi, jednak mogą nadmiernie chłonąć wodę.

Nakolanniki żelowe

Kolejnym rodzajem nakolanników wykorzystywanych do prac w ogrodzie są nakolanniki żelowe. Charakteryzują się one dość dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i nie odkształcają się nawet podczas długotrwałych prac. Dlatego nakolanniki ogrodowe tego rodzaju mogą być wykorzystywane przez wiele lat bez utraty pierwotnych parametrów. Można je z powodzeniem używać podczas prac ogrodowych, jednak nie chronią zbyt dobrze przed uderzeniami.

Nakolanniki skórzane

W sprzedaży można znaleźć również różne modele nakolanników skórzanych, które chętnie są wybierane przez osoby realizujące w ogrodach prace brukarskie. Doskonale chronią przed otarciami, dlatego idealnie sprawdzą się podczas pracy, która wykonywana jest na kolanach. Nakolanniki skórzane mogą być wyposażone w dodatkową warstwę ochronną, która stanowi fantastyczne zabezpieczenie dla kolan osoby realizującej prace.

Nakolanniki plastikowe

Wśród różnych rodzajów nakolanników można wymienić także produkty stworzone z plastiku. Tego rodzaju nakolanniki ogrodowe zazwyczaj są stosunkowo tanie, ponieważ nie posiadają najwyższych parametrów jakościowych. Najczęściej są wykorzystywane na budowach, ponieważ doskonale sprawdzają się jako ochrona przed uderzeniami. Jednak nie są zalecane do prac wykonywanych na kolanach, ponieważ w takich sytuacjach nie są zbyt wygodne podczas noszenia.

Nakolanniki gumowe

Nakolanniki ogrodowe mogą być również stworzone z takiego materiału jak guma. Jest to bardzo częsty wybór do wszelkich prac w ogrodzie, ale także prac brukarskich. Nakolanniki tego rodzaju nie odkształcają się podczas pracy, jednak mogą się okazać nieco sztywne podczas codziennego korzystania z nich. Dlatego dla niektórych osób mogą być niewygodne podczas prac wykonywanych w klęku. Warto zwrócić uwagę na ten fakt podczas wybierania odpowiednich produktów dla siebie.

Udostępnij