ogrodyswiata.com.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

Lifestyle

Proso rózgowate dla zwierząt – jak wybrać odpowiednią karmę?

Proso rózgowate dla zwierząt – jak wybrać odpowiednią karmę?

Zwierzęta hodowlane wymagają odpowiedniego karmienia. Przede wszystkim należy stawiać na naturalne pasze, które zawierają najwięcej składników odżywczych dopasowanych do potrzeb czy stanu zdrowia zwierząt. Dość często jest wybierane proso rózgowate. Dlaczego warto się zdecydować na tę roślinę? Na co zwrócić uwagę, wybierając paszę dla zwierząt?

Proso rózgowate

Karmienie zwierząt hodowlanych nie jest wcale takie proste. Dostępnych jest wiele pasz i mieszanek, które jednak pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o ich jakość. Można jednak wybrać rośliny, które zapewnią odpowiednią ilość składników odżywczych. Jedną z takich roślin jest proso rózgowate. Jest to trawa, która dorasta nawet do dwóch metrów wysokości. Trawę taką bardzo często można znaleźć na pastwiskach, gdyż zawiera wiele cennych witamin i minerałów. Z prosa rózgowatego przygotowuje się także mieszanki paszowe, które można z powodzeniem podawać zwierzętom przez cały rok. Warto zasadzić tę roślinę na pastwisku, gdyż dodatkowo zapewnia także ona odpowiednią stabilizację gleby przed erozją. Z racji wysokich rozmiarów stanowi ona także doskonałe schronienie dla dzikich zwierząt. Nie jest to roślina wymagająca i świetnie rośnie także na glebach mało wilgotnych.

Perowskia – roślina przypominająca lawendę

Perowskia staje się coraz popularniejsza w Polsce ze względu na małe wymagania. Świetnie rośnie w słońcu, ale także i na glebach gliniastych. W naturze najczęściej można ją spotkać na wapiennych skałach. Jej największą zaletą jest odporność na suszę. Jest to roślina zawierająca wiele cennych składników odżywczych, z tego względu jest wybierana jako składnik pasz zwierzęcych. Jeśli nie lubisz jednak bujnych roślinności w ogrodzie, a zależy Ci na pięknej zieleni trawnika, to też jest na to rozwiązanie! Sprawdzona mieszanka trawy pozwoli na osiągnięcie pożądanego efektu. Trawa gazonowa Decoria nadaje się do praktycznie każdych warunków. 

Jaką paszę dla zwierząt wybrać?

Zwierzęta potrzebują odpowiednich składników odżywczych, aby mogły zdrowo i prawidłowo się rozwijać. Przede wszystkim należy wybierać pasze, które zawierają naturalne i dobrej jakości składniki. Najlepiej jest postawić na polskich producentów, którzy są na rynku od wielu lat. Takie produkty z pewnością są świetnie skomponowane pod względem składników odżywczych. Wybierając paszę, należy także zwrócić uwagę na wiek zwierzęcia. Dla młodych przygotowane są inne mieszanki niż dla starszych zwierzaków. Jeśli zwierzę wymaga specjalnego traktowania, ma podrażniony układ pokarmowy lub jest już wiekowe, to należy uwzględnić te fakty podczas kupowania mieszanki paszowej. Producenci oferują szeroką gamę produktów dla różnych zwierząt, które zawierają odpowiednie składniki dobrane do wieku, kondycji czy zdrowia. 

Udostępnij