ogrodyswiata.com.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

DomWnętrza

Jaką tapetę wybrać do kuchni?

Jaką tapetę wybrać do kuchni?

Wiele osób zastanawia się, jaka tapeta do kuchni będzie najlepsza. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami wyboru tapet do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach.

Rodzaje tapet

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje tapet. Różnią się one przede wszystkim materiałem, z którego zostały stworzone. Wśród podstawowych rodzajów tapet można wskazać następujące:
– tapety papierowe, które będą idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, które nie są narażone na zabrudzenia,
– tapety winylowe, które charakteryzują się wysokim poziomem odporności na zabrudzenia, ale także działanie wilgoci,
– tapety z włókna szklanego, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także na zabrudzenia,
– tapety tekstylne, które stanowią fantastyczną formę dekoracji.

Tapety do kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem o podwyższonym poziomie wilgoci. Powierzchnie jej ścian są także bardziej narażone na zabrudzenia niż ma to miejsce na przykład w sypialni. Dlatego wybór tapety do kuchni powinien odnosić się do specyfiki tego pomieszczenia. W przypadku kuchni doskonale sprawdzą się tapety winylowe, które mają bardzo korzystne właściwości. Są odporne na działanie wody oraz wilgoci i w łatwy sposób można z nich usuwać wszelkie zabrudzenia. Tapety tego rodzaju można czyścić na mokro i bardzo dobrze zakrywają nierówności podłoża. W kuchni polecane jest również stosowanie tapet z włóknem szklanym, które także są bardzo odporne na działanie wody i wilgoci.

Wzory tapet

Kolejnym aspektem, na który powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru tapet do kuchni, jest wzór tego rodzaju produktów. Wzór tapety najlepiej dostosować do stylu, w jakim została zaaranżowana kuchnia, a także do jej ogólnego wystroju. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele modnych wzorów tapet. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wzory geometryczne, które dobrze dopasowują się do mebli utrzymanych w nowoczesnym stylu. Możliwe jest również zastosowanie tapet, które będą swoim wyglądem przypominały kamienie, na przykład marmur. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się w klasycznych kuchniach, które są utrzymane w stylu eleganckim. Wśród najlepszych pomysłów można wskazać także zastosowanie w kuchni fototapety z wybranym przez siebie zdjęciem.

Inspiracje

Tapeta do kuchni może być w pomieszczeniu aranżowana na bardzo różne sposoby. Najczęściej stosuje się tapety nad blatem w kuchni. Stanowią one zabezpieczenie dla ścian przed zabrudzeniami, ale także stanowią fantastyczną formę dekoracji. Tapetę można również zastosować na jednej, wybranej ścianie w kuchni. Dzięki temu możliwe będzie ożywienie całej kompozycji. W niektórych przypadkach umieszcza się w kuchni tapetę na wszystkich ścianach. Tak zastosowane tapety mogą stanowić motyw przewodni w pomieszczeniach i na pewno będą się korzystnie prezentować. Rozmieszczenie tapet w kuchni warto dostosować do specyfiki pomieszczenia, ale także indywidualnych preferencji co do jego wyglądu.

Udostępnij