ogrodyswiata.com.pl

Blog tematyczny o domu, ogrodzie i wnętrzach.

DomLifestyle

Pleśń na ścianie – jak sobie z nią szybko poradzić?

Pleśń na ścianie – jak sobie z nią szybko poradzić?

Grzyb i pleść na ścianie jak łatwo się domyślić nie prezentuje się zbyt okazale. Jeżeli zauważymy pierwsze objawy pleśni to należy jak najszybciej zatrzymać jej rozpowszechnianie. Pamiętać należy o tym, że pleśń ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego też w żadnym wypadku nie można pozwolić do jej rozwoju w mieszkaniu. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak można skutecznie walczyć z grzybami i pleśnią na ścianach.

Dlaczego powstaje pleśń?

Jak powszechnie wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Niestety powodów występowania pleśni na ścianie jest naprawdę bardzo dużo. Najczęściej pleśń powstaje w miejscach, gdzie nie ma zapewnionej odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Jeżeli chodzi o wilgotność powietrza to nie powinna ona przekraczać 50%. Dużym błędem jest zatykanie kratek wentylacyjnych, dzięki którym możliwe jest usunięcie nadmiaru wilgoci. Warto wspomnieć również o tym, że wilgoć bierze się także z zewnątrz. Problemy pojawiają się zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie ściany są przemarznięte. Czarny nalot najczęściej pojawia się w kątach i przy stropach. Mowa tutaj oczywiście o miejscach w których jest najchłodniej.

W jaki sposób można zlikwidować pleść raz na zawsze?

Jak wspomniano powyżej pleść na ścianie jest bardzo szkodliwa i szpeci wybrane pomieszczenie. Aby poradzić sobie z pleśnią można skorzystać z pomocy nie tylko specjalnych środków chemicznych, ale również ze sprawdzonych domowych metod. Gotowe preparaty zazwyczaj są trujące, dlatego też przy ich użytkowaniu należy zachować szczególną ostrożność. Dostępna na rynku preparaty grzybobójcze są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo dużymi plamami. Przez nałożeniem preparatu warto najpierw dokładnie umyć wybrane miejsce. W tym zadaniu pomoże letnia woda z detergentem. Po dokładnym osuszeniu można dopiero nałożyć mieszankę ze środkiem na pleśń. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że pleśń na ścianie możliwa jest również do usunięcia za pomocą roztworu wody z solą. Nalot usunąć można także za pomocą białego octu. Wiele osób sięga również po zwykły wybielacz.

Pomoc fachowców

Jeżeli pleśń na ścianie jest bardzo duża i głęboko wsiąkła w mury to warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm. Na rynku można znaleźć bardzo wielu fachowców, którzy oferują kompleksowe ozonowanie pomieszczeń. W dużej mierze to właśnie dzięki ozonowi można pozbyć się nie tylko pleśni, ale również nieprzyjemnego zapachu. Ozonowanie jest bardzo bezpieczne i nie pozostawia żadnych produktów ubocznych. Wynika to oczywiście z tego, że ozon rozpada się do czystego tlenu.

Udostępnij